Po raz pierwszy w historii 380 orlików w całej Polsce wzięło udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym, które rozpoczęło się w sobotę 9 września 2017 roku o godz. 11:00. Debiutujący w tym roku „Dzień Sportu na Orliku” to impreza rodzinna, mająca na celu integrację międzypokoleniową.

Organizatorami tego wydarzenia byli animatorzy, realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu 2017”, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Również nasz Orlik przy ul. Grota Roweckiego 20 przy sali sportowej „Ćwicznia” włączył się do tej imprezy.

Podczas Dnia Sportu na Orliku zorganizowanego przez animatora Mariusza Rakowicza w grach i zabawach wzięło udział 32 uczestników bardzo zróżnicowanych wiekowo. Uczestnicy Dnia Sportu na Orliku rywalizowali w takich konkurencjach jak m. in.: wyścig w workach, slalom piłkarski, strzały do bramki, slalom z pałeczką sztafetową, „sadzenie ziemniaków” w postaci lotek do badmintona, wyścig z rakietką do badmintona itp.

Trzy rywalizujące ze sobą zespoły walczyły również w przeciąganiu liny.

Uczestnicy mogli także bawić się podczas gier tzw. „podwórkowych” takich jak: gra w kółko i krzyżyk czy gra w klasy.

Następnie swoją ofertę treningową przedstawiły dwa kluby a były to: UKS Achilles Leszno – klub lekkoatletyczny oraz Rycerze Rydzyna – klub koszykarski.

Na zakończenie Dnia Sportu na Orliku rozegrano mecz piłki nożnej oraz mini turniej w streetball.

Wszyscy uczestnicy festynu zostali obdarowani plecakami oraz opaskami na rękę ufundowanymi przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej.

Serdeczne podziękowania należą się za pomoc w organizacji dla Pana Renato Kaźmierczaka z UKS Achilles Leszno.

 

Skip to content